Ogres pilsētas svētkos ar aģitācijas teltīm pieteikušās piedalīties piecas dažādas politiskās partijas. It kā šķiet pozitīvi, ka cilvēki gatavi apliecināt savu mīlestību pret Ogri un tās cilvēkiem, taču no otras puses nepamet sajūta, ka runa ir par pērkamu mīlestību. Turklāt par tādu, kuru Ogres iedzīvotāji gan apmaksās (svētki un ir ogrēniešu nodokļu apmaksāts), bet nav pēc tās alkuši.
Man personīgi šķiet, ka šāda veida reklamēšanās ir ne vien tematiski nevietā, bet arī amorāla.Metode, ko šeit piekopj minētās partijas ir dēvējama par manipulāciju. Paskaidrošu. Reklāmas viens no likumiem ir saistīt ar pārdodamo produktu (šajā gadījumā partiju) ar pozitīvām emocijām un patīkamiem tēliem, situācijām. Aprēķins ir auditorijas apziņā radīt asociācijas, ka noteiktais produkts ir kaut kas pozitīvs, patīkams, lietderīgs. Tādēļ reklāmās ir smaidīgi cilvēki, košas krāsas, utt.
Šīs partijas ir izvēlējušās reklamēt sevi pilsētas svētkos, kad vairums cilvēku izjūt pozitīvas emocijas, piemēram, svētku pasākumā sastopot sev pazīstamus cilvēkus, savus bērnus, draugus. Partiju aprēķins ir izmantot šo svētku noskaņu, lai uzlabotu savu tēlu.
Tas ir kā mēģinājums iespraukties svešās kāzās, sēsties pie galda un ar uzspēlēti laipnu uzvedību censties panākt, lai netiec izdzīts un varētu baudīt svētkus, kuri tev nepienākas.
Citādi būtu, ja partijas būtu pašas sarīkojušas kādu pasākumu, koncertu, piemēram. Tad varētu runāt par kaut kādu pievienoto vērtību. Taču šādi…
Partijām gribētu teikt, ka, tāpat kā svešā baznīca ar savu dziesmu grāmatu, tāpat arī pilsētu svētkos ar savu partijas bukletu nav ko meklēt!
Savukārt ogrēniešus gribu aicināt vērtēt, saprast, kādas vērtības nes cilvēki, kuri par jūsu pašu naudu rīkotos jūsu svētkos cenšas iegūt labumu sev, uzlabot savu tēlu!
Avots: pietiek.com
REKLĀMA
GARŠĪGAS RECEPTES KATRAI DIENAI!
REKLĀMA