Pāriet uz galveno saturu

Turpmāk uz pasākumiem varēs nākt tikai ar poti vai maksas testu

 No 1. augusta pieaugušajiem Covid-19 testus pasākumu apmeklēšanai un dažādu pakalpojumu saņemšanai varēs veikt tikai par maksu, ceturtdien paziņoja Nacionālais veselības dienests.

Ģirts Gertsons (Foto: Šovasar ļoti daudziem bijuši nepieciešami kovida testi, gan lai dotos uz bērnu nometnēm, gan lai varētu strādāt un ceļot. Daudzi arī izmantojuši bezmaksas testa iespēju, lai dotos uz kultūras pasākumiem.)

Savukārt slimības simptomu gadījumā laboratorisko testēšanu tāpat kā līdz šim apmaksās valsts. Ārpus ģimenes ārsta darba laika pacienti ar Covid-19 infekcijai raksturīgiem simptomiem to varēs veikt bez ārsta nosūtījuma. Taču turpmāk pēc šādos gadījumos veikta testa nevarēs izveidot digitālo Covid-19 sertifikātu, kāds nepieciešams, piemēram, lai aizietu uz koncertu, bet iedzīvotājs saņems tikai laboratorijas izrakstu par rezultātu. Šāda kārtība izveidota tāpēc, lai kāds nemānītos, minot iemeslu, kāpēc jāveic tests. Ja nevakcinētam cilvēkam testa iemesls ir doties uz pasākumu, tad par pārbaudi jāmaksā pašam, nevis valstij, “Kurzemes Vārdam” skaidroja Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.

Nepilngadīgajiem līdz 18 gadu vecumam testus pasākumu apmeklēšanai un pakalpojumu saņemšanai no valsts budžeta līdzekļiem apmaksās līdz 1. septembrim.

Pašlaik nav iespējams pateikt, cik lielai daļai iedzīvotāju, kuri veic testu, tas būs bez maksas arī turpmāk un cik daudziem – par maksu. Centrālā laboratorija Liepājā veic apmēram 100 Covid-19 testu dienā, skaidroja uzņēmuma vadītājas vietniece Linda Raciņa. Līdz šim par maksu lielākoties testējušies cilvēki, kuri gatavojas doties ceļojumā, savukārt ļoti daudzi veikuši bezmaksas testus, lai dotos uz pasākumiem.

“Kurzemes Vārds” novērojis, ka visai aktīvi tiek apmeklēts E. Gulbja laboratorijas Covid-19 siekalu testu nodošanas punkts blakus Peldu ielai 5.

Tur tikko testu nodevusi kāda medicīnas darbiniece, kurai tas nepieciešams, lai varētu strādāt bērnu vasaras nometnē. “Ja tas būs par maksu, tad man tas nebūs iespējams. Tad būs izvēle – vai nu potēties, vai iet no darba prom. Alga ir tik maza, ka to nevar nomaksāt. Pagaidām man nav pārliecības, vai potēšana tiešām pasargās. Ja darbavieta spiedīs, tad droši vien būs tomēr jāpotējas,” viņa pastāsta savas domas anonīmi.

Tādā gadījumā, kā satiktās medicīnas darbinieces minētais, kad tests nepieciešams darbam, vēl pagaidām testi būs bez maksas, bet, iespējams, tas varētu mainīties pēc 1. oktobra, ja Saeima atbalstīs valdību un noteiks obligāto potēšanos atsevišķās nozarēs, skaidro Veselības ministrijas pārstāvis O. Šneiders. “Medicīnas darbiniekam vajadzētu testēties jebkurā gadījumā, lai varētu droši sniegt pakalpojumus ārstniecības iestādē, bērnu nometnē. Skaidrs, ka nepieciešamība pēc vakcinēšanās ir ļoti liela, jo saslimstība aug,” sacīja O. Šneiders, aicinādams ikvienu izvērtēt nepieciešamību vakcinēties, “lai jau līdz augusta beigām atkal nebūtu pilnas slimnīcas ar kovidpacientiem”.

Uzziņai

Digitālā Covid-19 sertifikāta izveide un izmantošana būs iespējama, ja iedzīvotājs ir:

  • ● vakcinējies pret Covid-19;
  • ● pārslimojis Covid-19;
  • ● veicis maksas laboratorisko testēšanu.

Avots: liepajniekiem.lv

REKLĀMA


REKLĀMA


REKLĀMA



Dalies ar šo ziņu

Šī emuāra populārākās ziņas

Sadursmē uz Akmens tilta bojā iet motociklists - VIDEO

  Uz akmens tilta motociklists iet bojā - VIDEO  Reklāma   GARŠĪGAS RECEPTES KATRAI DIENAI!   IZKLAIDES VIETA - TIKAI PIEAUGUŠAJIEM  

Rail Baltica projektam trūkst 10-19 miljardu eiro

  Starptautiskās dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekta ieviešanai Baltijā ir 10-19 miljardu eiro budžeta deficīts, liecina Baltijas valstu augstāko revīzijas iestāžu īstenotā "Rail Baltica" projekta situācijas izpēte. Valsts kontrolē (VK) norāda, ka Igaunijai izmaksas kopš 2017.gada ir pieaugušas no 1,35 miljardiem eiro līdz 4,03 miljardiem eiro, Latvijai - no 1,97 miljardiem eiro līdz 9,59 miljardiem eiro, kamēr Lietuvai - no 2,47 miljardiem eiro līdz 10,23 miljardiem eiro. Ziņojumā norādīts, ka galvenais projekta risks ir neskaidrības par finansēšanas avotiem un finansējuma savlaicīga pieejamība. Tostarp Eiropas Savienības (ES) finansējuma periods beidzas 2027.gadā, un paredzams divu gadu finansējuma pārrāvums laikā, kad notiks aktīvi būvdarbi. VK norāda, ka ES dalībvalstu sarunas par 2028.-2034.gada Daudzgadu finanšu shēmu sāksies 2025.gadā, un nav zināms, vai Eiropas infrastruktūras savienošanas instruments vispār tiks turpināts pēc 2027.gada un, cik daudz n...

Horoskopi — 12. – 18. februāris

AUNS    Smalks aprēķins un gudra rīcība atmaksāsies. Brīžos, kad zūd kontrole pār situāciju vai uz jums tiek izdarīts spiediens, esiet gatavi pielāgoties apstākļiem, centieties saglabāt vēsu prātu, neļaujiet sīkām nebūšanām izsist sevi no līdzsvara. Pirms veicat lielāku pirkumu, izpētiet cenas un piedāvājumus, lai nesanāk pārmaksāt. Dzīvojiet racionāli, un jums izdosies šo to pat ietaupīt.  VĒRSIS   Rīkojieties pastāvīgi. Esiet tālredzīgi. Drosmīga, izlēmīga rīcība attaisnosies. Spēja saprasties ar apkārtējiem palīdzēs neapjukt, organizējot un vadot dažādas diskusijas, pārrunas, meklējot domubiedrus vai risinot attiecību jautājumus, bet nerimstoša zinātkāre mudinās nepadoties un virzīties uz priekšu par spīti grūtībām. Uzturiet ciešu saiti ar labvēļiem. DVĪŅI   Sabiedriskā gaisotne, skaļi pasākumi nebūs domāti jums. Pacentieties atturēties no racionāliem spriedumiem, filozofija sniegs atbildes uz sen uzdotiem jautājumiem. Atvēliet laiku intīmām sarunām par dzīve...